SDR1307-470KL
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SDR1307-470KL
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 2.7A 82 MOHM SMD
Auf Lager : 9414
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 24 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.287" (7.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.7 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 82mOhm Max
Inductance 47 µH
Series SDR1307
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 7.5MHz