SDR1307A-391K
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SDR1307A-391K
Beschreibung:
FIXED IND 390UH 1A 600 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 12 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.287" (7.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 600mOhm Max
Inductance 390 µH
Series SDR1307A
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2.52MHz