SDR1307A-681K
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SDR1307A-681K
Beschreibung:
FIXED IND 680UH 800MA 1 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 10 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.287" (7.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Inductance 680 µH
Series SDR1307A
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 1.6MHz