SDR2207-1R8ML
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SDR2207-1R8ML
Beschreibung:
FIXED IND 1.8UH 13A 4.5 MOHM SMD
Auf Lager : 2040
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 25A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 31 @ 3MHz
Height - Seated (Max) 0.307" (7.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 13 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.866" L x 0.591" W (22.00mm x 15.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.5mOhm Max
Inductance 1.8 µH
Series SDR2207
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 51MHz