SDR6603-820M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SDR6603-820M
Beschreibung:
FIXED IND 82UH 350MA 1.18OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 350mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 10 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 350 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.18Ohm Max
Inductance 82 µH
Series SDR6603
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 10MHz