SDR7045-101K
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SDR7045-101K
Beschreibung:
FIXED IND 100UH 750MA 430MOHM SM
Auf Lager : 1965
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 720mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 17 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 430mOhm Max
Inductance 100 µH
Series SDR7045
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 10MHz