SDS60UQ03
XP Power
Produkt-Nr.:
SDS60UQ03
Hersteller:
XP Power
Beschreibung:
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 24V 60W
Product Status Active
Efficiency 80%
Mfr XP Power
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Voltage - Output 4 24V
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency -
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.20" H (127.0mm x 76.2mm x 30.5mm)
Number of Outputs 4
Current - Output 2 3 A
Current - Output 1 6 A
Series SDS (60W)
Power (Watts) 60W
Current - Output 4 800 mA
Type Open Frame
Current - Output 3 800 mA