Zuhause / Varistors, MOVs / SDV1608A090C231NPTF
minImg
SDV1608A090C231NPTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Produkt-Nr.:
SDV1608A090C231NPTF
Beschreibung:
VARISTOR 16V 30A 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 11 V
Capacitance @ Frequency 230 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 13.5 V
Varistor Voltage (Max) 16 V
Series SDV
Energy 0.1J
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Maximum AC Volts 6.4 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 9 V
Current - Surge 30 A