SEK101M050ST
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
SEK101M050ST
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL
Auf Lager : 1537
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.59Ohm
Ratings -
Package / Case Radial, Can
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 100 µF