SEK471M010ST
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
SEK471M010ST
Beschreibung:
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 305 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 620mOhm @ 120Hz
Ratings -
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 366 mA @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 470 µF