SEKR47M200ST
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
SEKR47M200ST
Beschreibung:
CAP ALUM 0.47UF 20% 200V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 12 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 423.5Ohm @ 120Hz
Ratings -
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 19.2 mA @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.47 µF