SFA44S10K375B
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
SFA44S10K375B
Beschreibung:
CAP FILM 10UF 10% 440VAC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 3.870" (98.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.810" (20.57mm)
Termination Quick Connect, Disconnect
Mounting Type Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Size / Dimension 2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm), Lip
Product Status Obsolete
Ratings -
Series SF
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 440V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 10 µF