SFD66S20K391B
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
SFD66S20K391B
Beschreibung:
CAP FILM 20UF 10% 660VAC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 4.030" (102.36mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.810" (20.57mm)
Termination Quick Connect, Disconnect
Mounting Type Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Size / Dimension 3.660" L x 1.970" W (92.96mm x 50.04mm), Lip
Product Status Obsolete
Ratings -
Series SF
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 660V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 20 µF