SFR16S0002004FA500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
SFR16S0002004FA500
Beschreibung:
RES 2M OHM 1/2W 1% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Resistance 2 MOhms
Series SFR16S
Power (Watts) 0.5W, 1/2W