SFS15481R8C
Cosel USA, Inc.
Produkt-Nr.:
SFS15481R8C
Hersteller:
Cosel USA, Inc.
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 1.8V 8.1W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 1.8V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.52" L x 1.07" W x 0.20" H (38.7mm x 27.2mm x 5.0mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 4.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series SFS (15W)
Power (Watts) 8.1 W
Type Isolated Module
Package / Case 20-DIP Module, 17 Leads
Efficiency 85%