SFY4-DC21V
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
SFY4-DC21V
Beschreibung:
RELAY SAFETY 6PST 6A 21V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Coil Power 670mW
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 6 A
Coil Current 32 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 666 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 3.2 VDC
Contact Form 6PST-4NO/2NC (4 Form A, 2 Form B)
Series SF-Y
Operate Time 20 ms
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 21VDC
Release Time 10 ms
Must Operate Voltage 15.8 VDC