SG73P1ERTTP202J
KOA Speer Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
SG73P1ERTTP202J
Paket:
0402
Beschreibung:
RES 2K OHM 5% 1/5W 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 2 kOhms
Series SG73P-RT
Power (Watts) 0.2W, 1/5W