SG73P1JTTD4020D
KOA Speer Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
SG73P1JTTD4020D
Beschreibung:
RES 402 OHM 0.5% 1/3W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 402 Ohms
Series SG73P
Power (Watts) 0.333W, 1/3W