SG73P2BTTD822J
KOA Speer Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
SG73P2BTTD822J
Paket:
1206
Beschreibung:
RES 8.2K OHM 5% 3/4W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 8.2 kOhms
Series SG73P
Power (Watts) 0.75W, 3/4W