SG73P2ETTD1622D
KOA Speer Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
SG73P2ETTD1622D
Beschreibung:
RES 16.2K OHM 0.5% 3/4W 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 16.2 kOhms
Series SG73P
Power (Watts) 0.75W, 3/4W