SG73S2BRTTD71R5F
KOA Speer Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
SG73S2BRTTD71R5F
Beschreibung:
RES 71.5 OHM 1% 1/3W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 71.5 Ohms
Series SG73S-RT
Power (Watts) 0.333W, 1/3W