SH43B334K251CT
Walsin Technology Corporation
Produkt-Nr.:
SH43B334K251CT
Beschreibung:
CAP CER 0.33UF 250V X7R 1812
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SH
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 0.33 µF