SHDR-40V-S-B
JST Sales America Inc.
Produkt-Nr.:
SHDR-40V-S-B
Beschreibung:
CONN RCPT HSG 40POS 1.00MM
Auf Lager : 19830
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Color Natural
Contact Type Female Socket
Row Spacing 0.039" (1.00mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type -
Product Status Active
Insulation Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series SHD
Note Contacts Not Included
Mfr JST Sales America Inc.
Pitch 0.039" (1.00mm)