SHP650PS36-EF
XP Power
Produkt-Nr.:
SHP650PS36-EF
Hersteller:
XP Power
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 36V 650W
Product Status Active
Efficiency 85%
Mfr XP Power
Features Adjustable Output, Load Sharing, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.18" L x 4.00" W x 2.50" H (233.2mm x 101.6mm x 63.5mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 18 A
Series SHP (650W)
Power (Watts) 650W