SI82390CB-AS1R
Skyworks Solutions Inc.
Produkt-Nr.:
SI82390CB-AS1R
Paket:
16-SOIC
Beschreibung:
AUTOMOTIVE DUAL ISOLATED GATE DR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Rise / Fall Time (Typ) 12ns, 12ns (Max)
Common Mode Transient Immunity (Min) 35kV/µs
Voltage - Isolation 2500Vrms
Approval Agency CQC, CSA, UL, VDE
Current - Peak Output 4A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 16-SOIC
Pulse Width Distortion (Max) 5.6ns
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Number of Channels 2
Technology Capacitive Coupling
Voltage - Output Supply 6.5V ~ 24V
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) -
Package Tape & Reel (TR)
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) -
Current - Output High, Low 2A, 4A