Zuhause / Oscillators / SIT2024AALS2-33E-8.000000
minImg
SIT2024AALS2-33E-8.000000
SiTime
Produkt-Nr.:
SIT2024AALS2-33E-8.000000
Hersteller:
SiTime
Beschreibung:
MEMS OSC XO 8.0000MHZ LVCMOS SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 4.8mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q100
Series SiT2024
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case SC-74A, SOT-753
Voltage - Supply 3.3V
Output LVCMOS, LVTTL
Mfr SiTime
Base Resonator MEMS
Frequency 8 MHz