Zuhause / Oscillators / SIT8918AE-12-33E-8.000000
minImg
SIT8918AE-12-33E-8.000000
SiTime
Produkt-Nr.:
SIT8918AE-12-33E-8.000000
Beschreibung:
MEMS OSC XO 8.0000MHZ LVCM LVTTL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 4.5mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series SiT8918
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVCMOS, LVTTL
Mfr SiTime
Base Resonator MEMS
Frequency 8 MHz