SK032C564KAR
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
SK032C564KAR
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 0.56UF 200V X7R RADIAL
Auf Lager : 49
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SK
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.56 µF