SK2R2M200ST
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
SK2R2M200ST
Beschreibung:
CAP ALUM 2.2UF 20% 200V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 26 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 90.47Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series SK
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 36.4 mA @ 1 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2.2 µF