SKR47M063ST
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
SKR47M063ST
Beschreibung:
CAP ALUM 0.47UF 20% 63V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 5 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 254.1Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series SK
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 6.5 mA @ 1 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.47 µF