SLD17U-017-B
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
SLD17U-017-B
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
P600
Beschreibung:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC P600
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 184.8A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series Automotive, AEC-Q101, SLD
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V