SLD24-018
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
SLD24-018
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
P600
Beschreibung:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC P600
Auf Lager : 1263
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 131.1A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series Automotive, AEC-Q101, SLD
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V