SLD5S16A
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
SLD5S16A
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
SMTO-263
Beschreibung:
TVS DIODE 16VWM 26VC SMTO-263
Auf Lager : 283
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 500
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 138A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 17.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3600W (3.6kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMTO-263
Series Automotive, AEC-Q101, SLD5S
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V