SLDN-12D1ALG
Bel Power Solutions
Produkt-Nr.:
SLDN-12D1ALG
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 0.45-5.5V 66W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 14.4V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 1 0.45 ~ 5.5V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.48" L x 0.48" W x 0.33" H (12.2mm x 12.2mm x 8.5mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 12A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3V
Series SLDN-12D1Ax
Power (Watts) 66 W
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 17-SMD Module
Efficiency 95.4%