Zuhause / Rivets / SLP100-307-01
minImg
SLP100-307-01
Essentra Components
Produkt-Nr.:
SLP100-307-01
Beschreibung:
SNAP LOCK PIN 0.387" NYLON NRTL
Auf Lager : 821
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Head Diameter 0.210" (5.33mm)
Color Natural
Rivet Length 0.387" (9.83mm)
Material Nylon
Product Status Active
Rivet Diameter 0.090" (2.29mm)
Series Richco, SLP100
Type Snap Lock Pin
Head Height 0.051" (1.30mm)
Grip Range 0.307" (7.80mm)
Mfr Essentra Components
Features -
Hole Diameter 0.098" (2.49mm)