SLP121M400A5P3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
SLP121M400A5P3
Beschreibung:
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 750 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.765Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series SLP0712TE (750W)
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.1 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 120 µF