SLP151M400C3P3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
SLP151M400C3P3
Beschreibung:
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization -
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.181" (30.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.212Ohm
Ratings -
Series SLP0712TE (750W)
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 150 µF