SLPX271M220A1P3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
SLPX271M220A1P3
Beschreibung:
CAP ALUM 270UF 20% 220V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 220 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.42 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 737mOhm @ 120Hz
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.09 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 270 µF