SLVU2.8-4-TP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
SLVU2.8-4-TP
Paket:
8-SOP
Beschreibung:
TVS DIODE 2.8VWM 15VC 8-SOP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 1pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOP
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 15V (Typ)
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 2.8V (Max)