SLVU2.8-8BTG
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
SLVU2.8-8BTG
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
8-SOIC
Beschreibung:
TVS DIODE 2.8VWM 17VC 8-SOIC
Auf Lager : 1398
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24A
Applications Automotive, Ethernet
Capacitance @ Frequency 2.6pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 750W
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Series Automotive, AEC-Q101, SLVU2.8-8, SPA®
Type Steering (Rail to Rail)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 2.8V (Max)