SM-42TA501
Nidec Components Corporation
Produkt-Nr.:
SM-42TA501
Beschreibung:
TRIMMER 500OHM 0.25W J LEAD SIDE
Auf Lager : 1591
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Termination Style J Lead
Tolerance ±10%
Number of Turns 11
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.189" x 0.181" Face (4.80mm x 4.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 500 Ohms
Series SM42
Power (Watts) 0.25W, 1/4W