SM-43TA101
Nidec Components Corporation
Produkt-Nr.:
SM-43TA101
Beschreibung:
TRIMMER 100OHM 0.25W J LEAD SIDE
Benutzer handbuch
Termination Style J Lead
Tolerance ±10%
Number of Turns 5
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.189" x 0.181" Face (4.80mm x 4.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Series SM43
Power (Watts) 0.25W, 1/4W