SM-43TB100
Nidec Components Corporation
Produkt-Nr.:
SM-43TB100
Beschreibung:
TRIMMER 10 OHM 0.25W GW SIDE ADJ
Benutzer handbuch
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±10%
Number of Turns 5
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.189" x 0.181" Face (4.80mm x 4.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Series SM43
Power (Watts) 0.25W, 1/4W