SM-43TX200
Nidec Components Corporation
Produkt-Nr.:
SM-43TX200
Beschreibung:
TRIMMER 20 OHM 0.25W GW TOP ADJ
Benutzer handbuch
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±10%
Number of Turns 5
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 20 Ohms
Series SM43
Power (Watts) 0.25W, 1/4W