Zuhause / TVS Diodes / SM15T100CA-E3/9AT
minImg
SM15T100CA-E3/9AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SM15T100CA-E3/9AT
Paket:
DO-214AB (SMCJ)
Beschreibung:
TVS DIODE 85.5VWM 137VC DO214AB
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 95V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series SM15T, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85.5V