SM20-48S12
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
SM20-48S12
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 12V 20W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.83" L x 1.40" W x 0.40" H (46.5mm x 35.6mm x 10.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1.67A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series SM20 (20W)
Power (Watts) 20 W
Type Isolated Module
Package / Case 48-SMD Module
Efficiency 80%