SM2W100MNN1220R
Chinsan (Elite)
Produkt-Nr.:
SM2W100MNN1220R
Hersteller:
Chinsan (Elite)
Beschreibung:
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL TH
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 130 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series SM
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 182 mA @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 10 µF