SM5S18-E3/2D
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SM5S18-E3/2D
Paket:
DO-218AB
Beschreibung:
TVS DIODE 18VWM 32.2VC DO218AB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 112A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 20V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3600W (3.6kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-218AB
Series PAR®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.2V
Package / Case DO-218AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V