SM5S28ATHE3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SM5S28ATHE3/I
Paket:
DO-218AC
Beschreibung:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO218AC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 79A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3600W (3.6kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-218AC
Series Automotive, AEC-Q101, PAR®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Package / Case DO-218AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V