SM6S33CA-Q1
ANBON SEMICONDUCTOR (INT'L) LIMITED
Produkt-Nr.:
SM6S33CA-Q1
Paket:
DO-218AB
Beschreibung:
SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 86A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 4600W (4.6kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-218AB
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Package / Case DO-218AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V